Môj výber
0 položiek
Čo je to? »
Zobraziť Váš košík:
0 za 0 EUR
| Prihlásenie »
Vyberte si kategorii
Úvod > Obchodné podmienky > Zásielka na dobierku

Zásielka na dobierku

Objednali ste si tovar na dobierku a rozhodli ste sa zásielku neprevziať?

V tomto prípade si dajte pozor a čítajte ďalej:

ZÁVÄZKY Z PRÁVNYCH ROKOVANÍ

Povinnosti kupujúceho
§ 2118

Kupujúci zaplatí kúpnu cenu a vec prevezme.
Pokiaľ zásielku neprevezmete, potom porušujete vyššie spomínaný zákon.

Tovar Vám zasielame prepravnou službou PPL (Česká a Slovenská republika, spoľahlivá služba spravidla s dodaním druhý deň po odoslaní). V deň expedície obdržíte od nás aj od dopravcu na email uvedený v objednávke informáciu o odoslaní spoločne s číslom zásielky. Môžete tak zásielku ľahko sledovať a viete, kedy ju očakávať.

Zásielku napriek tomu neprevezmete a nám sa ako odosielateľovi vráti späť. Potom máte tieto možnosti:

1. Objednávku chcete
Zásielku s tovarom zašleme znova, ale už s platbou vopred (navýšenou o prepravné náklady)

2. Objednávku nechcete
Keď zásielku neprevezmete, neznamená to, že ste odstúpili od kúpnej zmluvy alebo ste objednávku stornovali. Znamená to len to, že ste kúpnu zmluvu hrubo porušili, podľa § 2118 ods. 1 zákona č. 89/2012 Zb. občiansky zákonník (nový).

Odoslaním objednávky, jej následným prijatím a potvrdením naším eshopom vznikla platná kúpna zmluva v plnom rozsahu účinná podľa našich obchodných podmienok, ktoré ste odsúhlasil/a pri odoslaní objednávky, a podľa aktuálne platných zákonov České republiky.
Do doby expedície alebo do konca uplynutia doby pre vyzdvihnutie zásielky na výdajnom mieste sme od Vás neobdržali žiadnu správu ohľadom zrušenia alebo zmeny Vašej objednávky.

Podľa zákona máme právo od Vás na kompenzáciu vynaloženého poštovného a balného. Táto kompenzácia je právne vymáhateľná, pretože ste nevyzdvihnutím tovaru porušil/a kúpnu zmluvu. Preto Vás požiadame o vykonanie platby v najbližšom čase.

Kupujúci berie na vedomie, že podľa ustanovenia § 1837 Občianskeho zákonníka, nemožno okrem iného odstúpiť od kúpnej zmluvy o dodávke tovaru, ktorý bol upravený podľa priania kupujúceho. Nami ponúkané produkty sú väčšinou tvorené na základe Vašej objednávky a jedná sa tak o zákazkovú výrobu tovaru, ktorý je upravený podľa priania kupujúceho. V tomto prípade budeme požadovať zaplatiť plnú čiastku.

V prípade, že čiastku nezaplatíte, potom sme nútení postupovať nasledovne:

1. Postúpime pohľadávku našej firme, ktorá sa špecializuje na vymáhanie pohľadávok
2. Súdnou cestou

Pokiaľ ste si rozmysleli, že objednávku predsa len zaplatíte, je to najlepšie a najlacnejšie riešenie. V tejto chvíli nebude proti Vám začaté žiadne konanie.

Týmto Vás žiadame, aby ste splnili Vaše záväzky a tovar prevzali alebo si ho vyzdvihli. Keď tak neurobíte, budeme požadovať kompenzáciu poštovného (pri univerzálnych produktoch) alebo plnú čiastku (za individuálne upravené produkty).

Náš eshop svoju časť kúpnej zmluvy dodržal, preto nie je dôvod, aby sme Vaším neprevzatím zásielky tratili. Vy by ste nevyzdvihnutím tovaru kúpnu zmluvu porušili.

Ďakujeme za pochopenie a veríme vo Vašu férovosť

Hot-line: +420 603 729 354 | Cookies
Výrábame Etikety na med a vianočné prianie
|Copyright © 2016 Etikety na med