Môj výber
0 položiek
Čo je to? »
Zobraziť Váš košík:
0 za 0 EUR
| Prihlásenie »
Vyberte si kategorii
Úvod > Ako skladovať med

Skladovanie medu

Správnym skladovaním vydrží med aj roky bez straty na kvalite a nie je preto zložité udržiavať zásobu medu v každej domácnosti . Med je vhodné uchovávať v dobre uzavretej sklenenej alebo keramickej nádobe na suchom, chladnom a tmavom mieste . Med nevystavujeme slnečnému žiareniu. Teplotu je vhodné udržiavať pod 18 stupňov . Med je hygroskopický a pohlcuje vlhkosť zo vzduchu a tým aj pachy, preto ho musíme skladovať uzavretý v suchom prostredí. Ako obal používame najčastejšie poháre s viečkom, ktoré dobre tesní.

Často sa pri predaji medu tzv. "Z dvora" stretávame, že pohár medu je bez etikety "no-name" a po čase vlastne ani nevieme, čo za med doma máme a od koho čo nie je dobre. Poháre s medom by mala byť polepená etiketou , na ktorej bude uvedený druh medu, názov včelára, hmotnosť atď.

Merná hmotnosť medu je 1,4 kg / dm3, čo znamená, že jeden liter medu váži 1,4 kg. Množstvo medu sa vždy určuje podľa jeho hmotnosti, nie objemu. Dobrý med obsahuje 16 - 18% vody. Ak je množstvo vody menšie ako 20%, nemôžu sa mikroorganizmy v mede množiť a med sa nekazí. Pri vyššom množstve vody sa zvyčajne rozbehne jeho kvasenia a med je znehodnotený.

Hot-line: +420 603 729 354 | Cookies
Výrábame Etikety na med a vianočné prianie
|Copyright © 2016 Etikety na med